תכשירי הביו סטימולנטים של VGI פועלים במגוון דרכים על מנגוני הצימוח וחלוקת התאים בצמח. יישום תכשירים אלה במדשאה תורם להאצת התפתחות מערכות השורשים ולפעילות נמרצת של מולקלות הכלרופיל. שימוש עקבי בתכשירים הוכח כיעיל לשמירה על חיוניות ובריאות מדשאות נוי וספורט.
כאן תוכל לקרוא עוד על התכשירים על התועלות ועל דרכי השימוש.

גינות גן העדן של כפר הרא״ה

כותרת: איך לטפל בכנימות?

עץ התות שהאכיל רחוב שלם

איך לגדל ליים בגינה?

איך לסגור חורף גשום עם עץ תפוזים מפואר ושופע?

כמה רווח יש לחקלאי שמשתמש ב-KF10

איך לשמור על הקרקע בשנת שמיטה?

גידול דקלים והדרים באדניות מתכת על מצע מנותק

שמן הנים

משה החקלאי ממשק יפה, החל להשתמש ב-KF10 ומאז – חוגג!

מאמרים יעודכנו בקרוב.

איך התכשירים תורמים לבריאות המדשאה? / האם KF משפיע על בריאות וחוזק המדשאה?

KF מאיץ חלוקה של תאים בצמח ובשורש וכך מסיע לפיתוח מערכת שורשים מסועפת וחזקה וכן להצמחת עלים חדשים כל הזמן.
דשא צפוף וחזק עמיד יותר לפגעי מזיקים ומחלות, ולא מאפשר התבססות של עשבים לא רצויים.

איך KF משפיע על מחלות ומזיקים בדשא?

ככלל, הדשא רגיש יותר למחלות קרקע מאשר לחרקים מזיקים. נזקי חרקים יופיעו בדרך כלל במצב בו המדשאה מוחלשת עקב הפרעה בפעילות מערכת השורשים. KF מחזק כאמור את מערכת השורשים על ידי עידוד התפצלות מתמדת ויצירה של שורשונים טריים וחדשים, בהם מתבצעת קליטת המים והמינרלים. בדרך זו יסייע ה-KF להתאוששות מדשאה הנגועה בפטריות קרקע. KF מעודד את פעילות יצורי הקרקע המועילים, המפרקים את החומר האורגני, וכך תורם לשמירה על סביבה של חומציות מאוזנת בבית השורשים, סביבה שאינה מטיבה עם התפתחות פטריות קרקע מזיקות, כגון ריזיקטוניה ופוזריום.

האם KF יכול להחליף דישון כימי במדשאה?

ברוב המקרים אין צורך בתוספת של מינרלים (NPK) באופן קבוע למדשאה. מספיק בדרך כלל לתת דישון יסוד חד פעמי, ובאופן שוטף לעבוד עם KF. במדשאה מצטבר חומר אורגני רב. ה-KF מסייע ליצורי הקרקע המועילים לפרק חומר אורגני זה ולהפוך את המינרלים שבו לזמינים מחדש לצמח. במידה ולא יפורק, יהווה חומר אורגני זה מצע להתפתחות פטריות מזיקות. כמו כן, KF מחזק את פעילות מולקולות הכלורופיל וכך תורם לחיוניות הדשא ולצבע הירוק.

האם אפשר לקבל דשא ירוק גם בחורף?

ניתן לשמר את הגוון הירוק של הדשא גם בחורף (כמובן תלוי בסוג המדשאה ובמיקום גאוגרפי).
ע”י שימוש ב-KF במהלך כל השנה, נראה את עיקר התרומה מהטיפולים ב-KF בחודשי הקיץ האחרונים ובסתיו.

האם מצב השורשים מספר על מצב הדשא?

מדשאה שמערכת השורשים שלה פגומה ולא מפותחת לא תייצר צימוח מחודש של הדשא (עלים ושורשים) וכך יפגעו המראה וגם צבע המדשאה, והיא תהה חשופה לפגעי מחלות ומזיקים.
כאשר יש לנו מערכת שורשים עמוקה ומפותחת הדשא ידע לקלוט מים ומינרלים מהקרקע בצורה מיטבית ונקבל מדשאה חזקה, ירוקה וצפופה.

איך ליישם KF על המדשאה?

הדרך הפשוטה והיעילה ביותר היא ע”י ריסוס KF במרסס. חומרי ההזנה שב-KF נקלטים ע”י העלווה ובהמשך, כאשר ההשקיה תעבוד, השאריות ירדו לבית השורשים.
ניתן גם ליישם בהגמעה ע”י מזלף .
במדשאות בהן מותקן טפטוף טמון ההזנה יכולה להתבצע גם דרך הטפטפות ע”י משאבת דשן.

האם ניתן לשלב KF עם תכשירים כימים?

KF אינו נפגע כאשר משולב עם מרבית החומרים הקיימים בשוק. עם זאת, ובכדי להבטיח יעילות מכסימלית, מומלץ ליישם KF לבד ללא תכשירים כימים. במידת הצורך להתייעץ עם גורם מקצועי מהחברה.

האם ניתן להשתמש באותו מרסס ל-KF ולחומרי הדברה?

לא. מומלץ להשתמש במרסס המיועד להזנה בלבד, ובכל מקרה: אין ליישםKF באמצעות מרסס שהיו בו חומרי הדברת עשביה, גם לא לאחר שטיפה!

האם יש צורך להשקות לאחר מתן KF למדשאה?

לא. החומר נקלט מידית ע”י העלווה. מומלץ לחכות עם ההשקיה ליום למחרת יישום ה-KF.

האם KF מתאים גם לאחר שזרוע חורף?

כן. ה-KF יסיע לקליטת הזרעים של דשא החורף ויחזק את מערכת השורשים שלהם במהלך החורף.

האם KF יחסוך בכמות המים של המדשאה?

שימוש לאורך זמן ב-KF יביא גם לחיסכון במים. מערכת שורשים מסועפת ועמוקה מנצלת טוב יותר כל כמות המים הניתנת למדשאה. כמו כן, פירוק החומר האורגני בסביבת בית השורשים מאפשר חידור מים טוב יותר לעומק הקרקע.

כל כמה זמן מומלץ ליישם KF על הדשא?

לתחזוקה איכותית ומיטבית של המדשאה מומלץ ליישם אחת לחודש .
במצבים של שתילת מדשאה חדשה מדשאה בעקה או בשיקום או במדשאות הסובלות מדריכה משחיקה ע”י דריכה וקרחות מומלץ ליישם אחת לשבוע עד להתבססות.

הרכיבים מהם עשויה ההצלחה – דשן נוזלי מסדרת ה KF

דשא של מנצחים עם דשן נוזלי KF

חברת VGI מציגה: KF ואומנות אחזקת הדשא

טיפול למדשאות עם KF-10

מומלץ ליישם ע”י מרסס.
לטיפול שוטף ב-10 מ”ר מדשאה אחת לחודש: יש למהול 10 מ”ל בליטר מים ולרסס עד להרטבה מלאה של המדשאה – אין צורך בהשקיה אחרי ריסוס – מומלץ לשלב עם KF-SERFICO.
לטיפול דחף אחרי שתילה / שיקום / שזרוע מינון מתאים ל-10 מ”ר פעמיים בחודש: יש למהול 30 מ”ל בליטר מים ולרסס עד להרטבה מלאה – אין צורך בהשקיה אחרי ריסוס – מומלץ לשלב עםKF-SERFICO.

טיפול למדשאות עם KF-SERFICO

מומלץ ליישם ע”י מרסס.
לטיפול שוטף ב-10 מ”ר מדשאה אחת לחודש: יש למהול 10 מ”ל בליטר מים ולרסס עד להרטבה מלאה של המדשאה – אין צורך בהשקיה אחרי ריסוס – מומלץ לשלב עם KF-10.
לטיפול דחף אחרי שתילה / שיקום / שזרוע מינון מתאים ל-10 מ”ר 2-4 בחודש: יש למהול 20 מ”ל בליטר מים ולרסס עד להרטבה מלאה – אין צורך בהשקיה אחרי ריסוס – מומלץ לשלב עם KF-10.

טיפול למדשאות עם KF-LEON

מומלץ ליישם ע”י מרסס.
לטיפול שוטף ב-10 מ”ר מדשאה אחת לחודש: יש למהול 10 מ”ל בליטר מים ולרסס עד להרטבה מלאה של המדשאה – אין צורך בהשקיה אחרי ריסוס – מומלץ לשלב עם KF-SERFICO.
לטיפול דחף אחרי שתילה / שיקום / שזרוע מינון מתאים ל-10 מ”ר פעמיים בחודש: יש למהול 20 מ”ל בליטר מים ולרסס עד להרטבה מלאה – אין צורך בהשקיה אחרי ריסוס – מומלץ לשלב עם KF-SERFICO.