03-5407320

להנחיות פרטניות לכל גידול

03-5407320

להנחיות פרטניות

הזנה עוברית

הזנה עוברית

באמצעות הזנה עוברית ניתן להשיג צמחים חזקים וירוקים, המניבים כמויות גדולות של פירות בריאים, יפים ומתוקים. השיטה רשומה בקליפורניה ונוחלת הצלחה גדולה בארה”ב, אצל חברות הגידול הגדולות בעולם.

כמו עובר ברחם אמו, הזקוק לתזונה הטובה ביותר – כך הצמחים זקוקים להזנה מעולה עוד לפני הפריחה והחנטה. יבול השנה הבאה מתחיל להתפתח בעצים הרבה לפני הופעת הפירות. שיטת “הזנה עוברית” (סימן רשום) פועלת בדיוק על העקרון הזה: זוהי שיטה להזנת הצמחים בשלב הקריטי והראשוני ביותר של התפתחות הפירות.

שיטת “הזנה עוברית” פותחה ע”י דונלד ג’ גולדברג, מומחה וחוקר בתחום ענבי המאכל במשך יותר מ-40 שנה. השיטה מיושמת בהצלחה בכרמים ובמטעים של טובי המגדלים בעולם. מגדלים שמיישמים את השיטה זוכים ביבולים טובים ובמחירי פרמיה על תוצרת מעולה שנה אחר שנה. במרכז השיטה התבסס השימוש בתכשיר ההזנה הייחודי KF 10 , המיוצר ומפותח בישראל.

כעיקרון, גודלו של הפרי עומד ביחס הפוך לאיכותו ויציבותו. הדרך היחידה לשנות את היחס הזה היא במתן הזנה נאותה לצמח בזמנים של חלוקת תאים מואצת.

הזנה עוברית מתבססת על אספקה נאותה של יסודות מאקרו ומיקרו, וכך על שמירת אוכלוסיה יציבה וחיונית של מיקרואורגניזמים בקרקע. ההזנה מורכבת ממגוון חומרים: תמציות צמחים, אנזימים וחומצות אמינו ממקור צמחי, חומצות פולוביות וכן מגוון ויטמינים ומינרלים ממקורות צמחיים. תמהיל מדוייק של רכיבים חיוניים, שיוצרים עבור הצמח סביבה אידיאלית לשגשוג.

כשהחקלאי גומר לאסוף את היבול, מתחיל מעגל יצירת היבול של השנה הבאה. בעץ מצויים אז בשלב של התחל (Primodia) תאים שיהפכו לאברי צימוח ופרי בעונה הבאה. שלב זה מאופיין בחלוקת תאים מואצת.

בשלב זה, חיוני להזין תאים אלו כדי לקבל צמח חזק ויבול איכותי. הזנה בשלב העוברי, בו מתרחשת חלוקת תאים מואצת, תשפר מאוד את התפתחות הצמח והפירות ותשפיע לטובה על יצירת פרי מוצק ואיכותי.

כדי ליצור את היבול, הצמח משתמש בפחמימות כמאגר אנרגיה. הפחמימות שמורות ברקמות הגזע, בשורשים, בענפים ובעלים.

בתום העונה, אחרי שהפרי גדל ונאסף, מאגרי האנרגיה מדולדלים וחסרים. הזנה מיטבית לבית השורשים של הצמח בזמן זה, תוך שימוש בחומרי ההזנה העוברית, שומרת על המאזן האנרגטי בצמח. צמח מאוזן שקיבל הזנה נכונה יתעורר באביב בצורה סדירה ואחידה. גם הנטייה הטבעית לניבה סירוגית תצטמצם.

בזמן חלוקת התאים המואצת (בשלבי ההתחל של הפרי) חיוני לתת לבית השורשים הזנה בכמות מספקת ובאיכות מעולה.

שתפו:

לקוחות יקרים, עקב המצב הבטחוני יתכן עיכוב במסירת משלוחים. אנו זמינים עבורכם בטלפון: 03-5407320 לכל שאלה.

ליצירת קשר וקבלת ייעוץ