03-5407320

להנחיות פרטניות לכל גידול

03-5407320

להנחיות פרטניות

למה הדבורים כל כך חשובות לגינה בריאה וצומחת?

למה הדבורים כל כך חשובות לגינה בריאה וצומחת?

ב-20 במאי, מציינים את יום הדבורים העולמי באו״ם.

הידעת?

תכשיר הדישון KF-GUARD מגן על הגינה בפני מזיקים ואינו פוגע בדבורים! הוא בטוח לחרקים הטובים והוא 100% לטבעוני. תוכלו להגיד להתראות לכנימות ומזיקים, ושלום לפרפרים ולדבורים. 

ארוכה הדרך לתאר כמה משמעותיות הדבורים למערך האקולוגי של הטבע ואפילו לעצם החיים והקיימות של האדם. בקצרה, על מנת שיתפתח פרי – חייבת להתבצע פעולת האבקה, ואת הפעולה הזו – עושה חברתינו הדבורה החמודה.

אין מספיק מילים לתאר את הנזק שיכול להגרם להן כתוצאה מהדברה לא נחוצה או דישון בחומרים כימיים מזהמים.

זו האחריות של כולנו, בגינה הפרטית ובחקלאות המקצועית, לשמר, להיטיב ולהבין – את הדבורה.

הכנו לכם קצת מידע על הקשר בין דבורים לגינה.

הדבורים חשובות לנו גם בגלל מה שהן מספרות על סביבת המחייה שלנו: חרקים רבים, כולל דבורת הדבש, רגישים לתנאי הסביבה ומושפעים מחומרים שאנחנו משחררים אליה כמו חומרי הדברה רעילים. ירידה בכמות הדבורים מסמנת לנו על בעיה ביחס שלנו לסביבה. בעבר, חרקים רבים היו מתנגשים בשמשה הקדמית של המכונית במהלך הנסיעה, אך כיום תופעה זו נדירה. החרקים נעלמים ואנו כמעט ולא שמים לב.

בנוסף, הרס שטחים פתוחים, הידלדלות פרחי הבר, צמצום אזורים חקלאיים וכריתת עצים מקטינים את מספר הצמחים הצופניים המספקים מזון לדבורים. עלינו לעזור לדבורים ולמנוע את היעלמותן באמצעות שתילת צמחים ועצים צופניים, שימור מקורות צוף קיימים והפחתת השימוש בחומרי הדברה. הגדלת הצמחייה בארץ תתרום לגיוון מקורות המזון לדבורים, וכך הן יוכלו להתמודד טוב יותר עם האתגרים שאנו מציבים בפניהן.

שלא כמו יתושים, הדבורה טבעונית ואין לה תלות ביצורים אחרים. היא אינה זקוקה לאדם לקיומה ויכולה למצוא מקום מחייה באופן עצמאי. עם זאת, היא חיה בסביבת האדם, והצוף והאבקה מפרחי הצמחים שאנחנו שותלים מהווים עבורה מקור מזון.

הדבורה מאביקה את מרבית הצמחים, מה שמקדם את התרבות צמחי הבר והמזון שלנו. עובדה זו קושרת קשר חזק וקיומי בין הדבורים לבינינו. הדבורה עוזרת גם לעצור את תהליך המדבור באזורים מסוימים בעולם. דבורת הדבש קיימת עשרות מיליוני שנים, הרבה לפני האדם, ואולי הן למדו לנצל אותנו. האדם הפיץ את דבורת הדבש לכל מקום בעולם שיש בו פריחה.

דבורת הדבש היא יצור מרתק וחברתי, ויש הרבה מה ללמוד ממנה על חברה וחברות. רבים מפחדים מהעקיצה, אך אם נתגבר על הפחד נוכל להרוויח הרבה. אם נתקרב לכוורת הומה דבורים, הסיכון לעקיצה קטן, ואם ננוע בשקט ובאיטיות, הדבורים לא יעקצו אותנו.

בהתבוננות בכוורת אפשר לראות את מחזור החיים של הדבורים וללמוד על הטבע הסובב אותנו. כשנתחיל להתבונן בדבורים, נגלה את יופיין ואת עיסוקיהן המרתקים.

אם אנחנו עדיין חוששים מעקיצות, כדאי לדעת שהן יכולות לרפא. יש ענף ברפואה האלטרנטיבית שנקרא אפיתרפיה, שמשתמש בעקיצות דבורים ובמוצרי מכוורת לטיפול במחלות שונות. עקיצת דבורה אינה גורמת נזק חמור, רק כאב זמני שעובר מהר. אלרגיה לעקיצות נדירה ורק אחד ממאה איש בממוצע יפתחו אלרגיה ורק בעקבות עקיצה חוזרת. ניתן לקבל חיסון לפיתוח עמידות.

רבים חיים בניתוק מהטבע, אך קרבה לדבורים היא הזדמנות להתחבר אליו. שתילה צופנית תעודד נוכחות דבורים ומאביקים אחרים בגינה, ותתרום לשגשוג הצמחייה. אם נצליח להחזיר את החרקים לסביבתנו, נדע שאנחנו בדרך הנכונה ושתרמנו לשיקום המקום בו אנו חיים.

הנה רשימה של צמחים צופניים מומלצים:

עצים: לבנדאקליפטוס כחלחל,ליגוסטרום יפני, בולוסנתוס נאה, דק-פרי זקוף, אשל

שיחים: שיח אברהם מצוי, מורן, רותם

תבלינים: לדנבר, רוזמרין, טימין, שומר, בזיליקום רב שנתי

פרחים: כלניות, אתסר, חוטמין, באשן

צמחי מרפא: קמומיל, מנטה, סרפד, מרווה רפואית

והכי חשוב, זכרו לשמור על הדבורים.

יש לך שאלה הנוגעת לגידול צמחים בבית או בגינה? הצוות המקצועי של חברת VGI כאן למענך. נשמח לספק כל ייעוץ והכוונה לדישון נכון וצמיחה פורה. צרו איתנו קשר עכשיו דרך עמוד יצירת קשר.

שתפו:

לקוחות יקרים, עקב המצב הבטחוני יתכן עיכוב במסירת משלוחים. אנו זמינים עבורכם בטלפון: 03-5407320 לכל שאלה.

ליצירת קשר וקבלת ייעוץ