03-5407320

להנחיות פרטניות לכל גידול

03-5407320

להנחיות פרטניות

סימפוניית האביב

סימפוניית האביב

כך תאריכו את פריחת האביב בגינה הביתית

בטבע, האביב הוא ה’מופע’ המרכזי, הצבעוני והמרהיב ביותר, בעוד שאר עונות השנה הם ‘החזרה הגנרלית’. הגינה הפרטית יכולה להיות סימפוניה של צבעים, ניחוחות וגוונים לאורך רוב ימות השנה, אם רק ננצח עליה נכון ונבצע כמה פעולות פשוטות בעונת האביב.

אמנות אחזקת הדשא

האביב הוא בדיוק הזמן לאוורר ולדלל את המדשאה. כדי לעודד עלווה חדשה בדשא ותיק מומלץ לבדוק את רמת האווריריות של הקרקע. אם במהלך החורף נקוו שלוליות גדולות למשל ונראה כי המים אינם מחלחלים לקרקע, סימן שיש לדלל ולאוורר את הקרקע ואת הדשא. בפעולת הדילול מוציאים שכבות דשא ושורשים יבשים, שגם לא נגישות לתהליך הפוטוסינתזה וגם מפריעות להתפתחות עלווה חדשה. לצורך הדילול אפשר להסתייע ב”מדללת” ידנית, חשמלית או מוטורית.
אוורור שכבת הקרקע העליונה בעונת האביב יבטיח אף הוא מדשאה ירוקה לאורך כל ימות השנה. כדי לעשות כן יש לחורר את שכבת הקרקע העליונה עם מכונת חירור או באופן ידני, כך שיחדור אוויר לשורשי הדשא והצמיחה המחודשת תחל. האביב זה גם הזמן ליישם ביו-סטימולנטים שיחישו את הסתעפות מערכת השורשים ויחזקו את הצימוח הירוק. חומרים אלו ידידותיים לסביבה, שילובם לאחר תהליך איוורור השכבות העליונות יבטיח שמירה על בית שורשים בריא ונקי מפגעי פטריות קרקע.

עץ שתול על מים שורש מבקש

באביב פריחת עצי הנוי והפרי נמצאת בשיאה. כאשר השורש והגזע בריאים, גדל הסיכוי שגם שאר חלקיו יהיו חזקים. כשהעץ נמצא בשיא צימוח והתחדשות נרצה לתמוך בתהליכי התחדשות מערכת בית השורשים, ולעזור לעץ לפתח שורשים צעירים אשר ינקו את המינרלים הדרושים לו לצימוח אביבי נמרץ. יישום ביו-סטימולנט KF-SERFICO, המבוסס על מיצוי אצות, יבטיח תהליך זה. באביב מתחילה הפריחה אך העץ עדיין לא עשיר בעלווה שתגן עליו מפני קרני השמש. גזעי עצים צעירים שעדיין לא התעצו כדאי להלבין (לצבוע את גזעי העצים בלבן). הצבע הלבן מחזיר את קרני השמש ומונע מהגזע מכות שמש. יישום KF-SERFICO דרך מערכת ההשקייה יסייע לשורשים, ובפורמט של ריסוס KF-SERFICO יסייע להתפתחות וחיזוק העלווה.

פרחים הם הדרך של האדמה לחייך

עונת האביב היא הזמן הטוב ביותר לשתילת פרחים. מומלץ להכין את הקרקע לשתילה: לאוורר את האדמה לאחר החורף, לעקור שתילי פרחים עונתיים חורפיים, לגזום ענפי שיחים ולנקות את הגינה מעשבים שוטים. לאחר החורף חשוב לחזור למשטר השקיה קבוע, שיבטיח לצמחים מנת מים קבועה. יש להתחיל להשקות במנות מים קטנות יחסית שכן בקרקע עדיין יש מים מהחורף, וככל שמזג האוויר הולך ומתחמם יש להגדיל את מנת המים. חג פסח בפתח, וגם הגינה רוצה להתקשט לכבוד החג. במשתלות מחכים לכם שפע צמחים המתאימים לאזורים שונים בגינה. כדי לקבל תחושה הרמונית, נבחר פרחים בגוונים המתאימים זה לזה ונשחק עם גובהם. אם רוצים לשמור על רציפות של פריחה לאורך כמה עונות רצוי לבחור פרחים רב שנתיים, למשל: לשתול גזניה באזורים עם שמש מלאה ובושמת באזורים מוצלים. בעת השתילה יש ליישם תכשיר KF בקרקע ובריסוס עלוותי. ביו-סטימולנטים יבטיחו פריחה מתמשכת בצבעים חזקים.

טיפים לקחת לדרך

  • השקייה נכונה – לכל צמח, עץ ופרח יש צרכי השקיה שונים. לכן חשוב להתקין קווי השקיה נפרדים לצמחי הגינה בהתאמה לדרישות המים הייחודיות שלהם. למשל, עבור צמחים הדורשים השקייה מרובה כדאי להתקין קו טפטפת שמרווחי הנקבים שלו קטנים והתאים את לחץ המים במערכת.
  •  הדברת מזיקים – האביב מביא עמו מזג אוויר נעים אך גם מיני מזיקים, למשל כנימות. הצבת לוחיות ברחבי הגינה יאפשרו ניתור בזמן של מזיקים. ניתור מוקדם מאפשר הסרה מידית של עלים נגועים ובמקרה של נגיעות גבוהה ניתן לטפל בחומרי הדברה ביולוגים כשמנים צמחים לדוגמא שמן נים וקוטלי מזיקים ביולוגים לדוגמא טרייסר אולטרה או פרוביט, שאינם נשארים בקרקע או בצמח ולא פוגעים במגוון הביולוגי בגינה הכולל אוייבים טבעיים של המזיקים. הוספת ביו-סטימולנטים באופן רציף וקבוע לגינה מחזקת את הצמחים. ידוע שצמח חזק, חשוף פחות למחלות.
  •  דישון – גינות פרטיות לא זקוקות לדישון, בוודאי שלא לדשנים כימיים. זאת מאחר שהגינה הפרטית לא מאבדת מן המינרלים וחומרי ההזנה הטבעיים הקיימים בה בזכות מחזוריות טבעית של נשירת עלים המתפרקים עם הזמן ומחזירים לאדמה מינרלים. המלצתנו היא לתמוך בתהליכים טבעיים וחיוניים אלה על ידי הוספת ביו-סטימולנטים העשויים חומרים טבעיים המשפרים את פוריות הקרקע, את הגיוון הביולוגי בגינה, מחזקים את הצמחים ושורשיהם ומעצימים את הפריחה

פורסם בעיתון הזמן הירוק וקו למושב 18.4.19

שתפו:

לקוחות יקרים, עקב המצב הבטחוני יתכן עיכוב במסירת משלוחים. אנו זמינים עבורכם בטלפון: 03-5407320 לכל שאלה.

ליצירת קשר וקבלת ייעוץ