03-5407320

להנחיות פרטניות לכל גידול

03-5407320

להנחיות פרטניות

5 זני דשא ששווה להכיר בתהליך תכנון גינה

5 זני דשא ששווה להכיר בתהליך תכנון גינה

מדשאות הן תמצית הישראליות. אנחנו עם שאוהב לצאת החוצה, אוהב לנוח בגינה, מנגל, ארוחות חג, מסיבות יום הולדת – המדשאות תמיד שם עבור הציבור הישראלי. 

אומרים שהדשא של השכן ירוק יותר אך בישראל נראה שהתחרות הסמויה בין שכנים הפכה את הציטוט ללא מדויק בעליל. אז כדי לוודא שהדשא של השכן לא יהיה ירוק יותר, הנה 5 זני דשא ששווה מאוד להכיר:

 1. פספלום
  זן דשא המתאים במיוחד לאזורי קו ראשון לחוף – כלומר, לפספלום אין קושי עם קרקעות נמוכות ויצמח בהן במיטבו. הזן מאופיין בעלים קטנים וצפופים, רך ונעים – לכל המשפחה.
  את הזן נהוג לכסח אחת לשבוע.
 2. ברמודה
  זן דשא שנהוג להשתמש בו במגרשי הכדורגל. מתאים לקו חוף ראשון – וגם שני. לא מומלץ להרים גבוהים. צומח היטב גם בחול. בדומה לפספלום, הזן מאופיין בעלים קטנים וצפופים, רך ונעים במיוחד. זהו הדשא הרך ביותר כיום.
  את הזן נהוג לכסח מדי 3 עד 6 ימים בהתאם לצמיחה.
 3. דרבן
  זן דשא שמתאפיין בעלים רחבים וברמת צפיפות בינונית. הדשא מתאים לגינה שבה יש צל חלקי. עם זאת, כאשר מצליחים לייצר מדשאת דרבן הכוללת צפיפות גבוהה – היא תהיה יפה ומרשימה במיוחד.
  את הזן נהוג לכסח אחת לשבוע.
 4. בפלו ננסי
  זן דשא שמתאפיין בעלה רחב אך עם זאת – עלה לא ארוך כמו של זן הדרבן. מדובר בזן דשא חזק מאוד ואמין במיוחד.
  את הזן נהוג לכסח אחת לשבוע.
 5. אלטורו
  מהזנים הנפוצים ביותר של דשא. אינו מתאפיין בעלים רכים ונוחים אך בטיפול נכון יהפוך גם הוא לנעים ונוח. הוא מתאים במיוחד למגרשים עבור ילדים, היות והוא מאופיין בחוזק גדול.
  את הזן נהוג לכסח אחת לשבוע.

חשוב לזכור – וזה נכון בנוגע למדשאה, ברגע שמתחילים לעבוד נכון עם ה-KF, קל מאוד לגדל מדשאה מוצלחת, ירוקה ומוריקה. כי דשא, הוא “בסך הכל עשב” – שמש, מים, כיסוח ודישון מדי פעם – וזה הכל. 

לייעוץ אישי, התאמת תכנית דישון והמלצות במיוחד עבור הגינה שלכם – אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר דרך עמוד יצירת קשר.

שתפו:

לקוחות יקרים, עקב המצב הבטחוני יתכן עיכוב במסירת משלוחים. אנו זמינים עבורכם בטלפון: 03-5407320 לכל שאלה.

ליצירת קשר וקבלת ייעוץ