03-5407320

להנחיות פרטניות לכל גידול

03-5407320

להנחיות פרטניות

איך לגדל מורינגה של מקצוענים?

איך לגדל מורינגה של מקצוענים?

אברהם חזן הגנן הותיק מבאר יעקב מראה לנו צמחים ירוקים, קרמבולה וסופר פוד מורינגה מטורף!

המורינה היתה חצי מטר בלבד לפני חצי שנה, אבל היום היא כבר עוברת את ה-2 מטר!עם תכשיר הדישון KF-30 לא מתבלבלים – מדובר במסלול המהיר להצלחה ולשגשוג בגינה.

מה אתם צריכים לדעת בשביל להתחיל לגדל מורינגות?

עץ המורינגה, הידוע גם כ”עץ התיפוף” או “עץ החזרת”, צומח במהירות ויכול להגיע לגובה של עד 12 מטר. העלים שלו עשירים בערכים תזונתיים כמו ויטמין C, ויטמין A, סידן ואשלגן. בנוסף, העץ מפיק זרעים עשירים בשמן ופרחים אכילים. העץ משגשג באור שמש ומעדיף קרקעות מעט חומציות עד ניטרליות עם ניקוז טוב. השקיה סדירה בקיץ חיונית במיוחד עבור עצים צעירים, ודישון אורגני יכול לשפר את הצמיחה. גיזום קבוע עוזר לשמור על צורת העץ ומפחית בעיות מזיקים. תרמילי המורינגה הנקראים גם “מקלות תופים”, משמשים במגוון מאכלים כמו מוקפצים, קארי ומרקים. מעבר לשימושים במטבח, הזרעים שלהם יכולים לטהר מים, והשמן מופק למוצרי קוסמטיקה. לעץ המורינגה יש משמעות תרבותית וסמלית, במיוחד בהקשר של בריאות, חיוניות וחוסן. תרבויות שונות רואות בעץ כסמל לאריכות ימים ורווחה.

יתרונות בריאותיים

העץ מספק יתרונות תזונתיים רבים, כמו שיפור מערכת החיסון ובריאות העור. התכונות הרפואיות שלו משמשות לטיפול בדלקות, אנמיה ולחץ דם גבוה. תמציות המורינגה נמצאות בשימוש נרחב במאבק בתת תזונה באזורים עניים.

לסיכום, עץ המורינגה, עם יתרונותיו התזונתיים והרפואיים הרבים, הוא לא רק פלא בוטני אלא גם מסמל בריאות וחיוניות. הוא מציע מגוון רחב של יישומים קולינריים ורפואיים, מה שהופך אותו לעץ בעל ערך רב ומבטיח.

יש לכם שאלות נוספות?
צוות VGI זמין עבורכם לייעוץ והכוונה בנושא. פנו אלינו דרך עמוד יצירת הקשר.

יש לך שאלה הנוגעת לגידול צמחים בבית או בגינה? הצוות המקצועי של חברת VGI כאן למענך. נשמח לספק כל ייעוץ והכוונה לדישון נכון וגידול מוצלח של תותים. צרו איתנו קשר עכשיו דרך עמוד יצירת קשר.

שתפו:

לקוחות יקרים, עקב המצב הבטחוני יתכן עיכוב במסירת משלוחים. אנו זמינים עבורכם בטלפון: 03-5407320 לכל שאלה.

ליצירת קשר וקבלת ייעוץ