03-5407320

להנחיות פרטניות לכל גידול

03-5407320

להנחיות פרטניות

4 טיפים לטיפוח מדשאה

4 טיפים לטיפוח מדשאה

טיפוח המדשאה בבית היא פעולה קטנה שתשנה משמעותית את מראה הבית ותעלה את קרנו בעיני המבקרים, וכמובן תגרום לכם להעלות חיוך של סיפוק בכל פעם שתציצו לגינה.

טיפ #1 תזמון

תזמון הוא מרכיב עיקרי בעניין. אם אתם מגדלים את המדשאה מזרעים, דעו שהזרעים מעדיפים אדמה חמה ואוויר קר. ההמלצה שלנו היא לזרוע באחת מעונות המעבר: סתיו או אביב. הדבר החשוב ביותר הוא שלא תפקוד את הזרעים סופה רצינית או קפור עז לפני שהם מתבססים בקרקע. 

טיפ #2 בדיקות

רוב האנשים אינם נוטים להשקיע יותר מדיי בבדיקות מוקדמות ומניחים שהכל יהיה בסדר.  אבל דווקא הצעד הבסיסי הזה יכול לסייע לגדל מדשאה לתפארת.  

חשוב מאוד לבדוק את רמת החומציות (PH) של הקרקע, הדשא אוהב אדמה מעט חומצית, בטווח שבין 6.2 ph ל-7 ph.

בנוסף, אנו ממליצים להקפיד ולבדוק גם את החומרים המזינים שנמצאים בקרקע. בעיקר חשוב לבדוק את רמת החנקן, הזרחן והאשלג, אך מיטיבי הלכת יכולים לבדוק עשרות פרמטרים נוספים. 

טיפ #3 דישון

הקפידו לדשן את הדשא באמצעות דשן אורגני המופק מביו-סטימולנטים. בין התכשירים המתאימים ביותר למלאכה ניתן למנות את kf-serfico. מדובר בביו-סטימולנט מבוסס אצות המיועד להאצת תהליכי השתרשות (עידוד פעילות בית השורשים) ולשיפור קליטה והזנה עלוותית של חומרים שונים. התכשיר הוכח כמוצלח במיוחד עבור מדשאות והמשתמשים בו מעידים על תוצאות מרשימות במיוחד.

טיפ #4 השקייה

כל העבודה הקשה תרד לטימיון אם לא תשגיחו על המדשאה הצומחת ותטפלו בצרכים שלהם באופן שגרתי. משום שמדשאות נוטות להתפרש על פני שטח נרחב, סביר שמידת ההצללה לא תהיה אחידה וכך גם אופי האדמה. לכן, עליכם להתאים את ההשקייה למצב בשטח.

ככלל אצבע, הקפידו על אדמה לחה – עודף מים רע לפחות כמו היעדר השקייה. סביר שתידרשו לפחות להשקיה אחת בבוקר, ולהשקיה נוספת אחה”צ במידה והשמש ייבשה את האדמה.

שתפו:

לקוחות יקרים, עקב המצב הבטחוני יתכן עיכוב במסירת משלוחים. אנו זמינים עבורכם בטלפון: 03-5407320 לכל שאלה.

ליצירת קשר וקבלת ייעוץ