03-5407320

להנחיות פרטניות לכל גידול

03-5407320

להנחיות פרטניות

5 עצים שיכולים להוסיף לגינה שלכם המון צל

5 עצים שיכולים להוסיף לגינה שלכם המון צל

בקיץ הישראלי יש דבר אחד בטוח – חום. ועוד איזה חום. כל ישראלי יודע שהחל מחודש מאי ועד סוף ספטמבר, לעיתים אף לאחר מכן, השמש הישראלית במרבית הזמן קופחת ומעייפת. החום הקיצוני של ארצנו מביא משפחות רבות לחיפוש אחר פתרונות הצללה לגינה. והצל האהוב עלינו כמובן מגיע כעץ.

לכבוד הקיץ הישראלי הכנו לכם בצוות VGI רשימה של עצים הנחשבים מצוינים ליצירת צל בגינה.

לפני כן – חשוב לזכור, שתילה של עץ והתאמתו לכל גינה יכולה להשתנות בהתאם לגורמים רבים בהם מיקום הבית, צרכי העץ (שתילה בהר או במישור, דישון, אקלים) ואופי הפריחה שלו. מומלץ לחפש עצים המספקים צל בכל ימות השנה או לפחות כאלו שהנשירה שלהם יפה ומרשימה בחורף.

  1. אלה אטלנטית – זהו עץ גדול וחסון מאוד, רחב גזע ונוף. קוטר הגזע יכול להגיע לשני מטרים וגובהו נע בין 5 ל-9 מטרים. עץ זה נפוץ בארצנו מהגולן ועד הנגב.
  2. אלון אנגלי – עץ האלון המוכר מאוד הוא עץ בעל מינים רבים הנפוצים ברחבי ישראל. אנו ממליצים על האלון האנגלי כזן למטרות צל.
  3. קלוטריה (פנסית דו נוצתית) – עץ עם פריחה ורודה ומרשימה במיוחד, במהלך חודשי האביב. מדובר בעץ גדול, רוחבו יכול להגיע ל-6 עד 10 מטרים וגובהו ללא פחות מ-10 עד 15 מטרים.
  4. מילה ירוקת עד – המילה נחשב לעץ יחסית נוח לגידול ואינו מלכלך. הוא חסכן במים ומעולה כעץ צל בגינה ביתית.
  5. צאלון – הצאלון הוא עץ יפייפה בעל פריחה כתומה-אדומה מהממת. הוא מספק צל גדול וגובהו נע בין 5 מטרים ל-12. הצאלון נשיר בחורף ומלבלב באביב טרום הפריחה.

לסיכום: כל מין של עץ צרכי גידול ספציפיים וכן דרישות גיזום שונות על מנת להתאימו להצללה מיטבית.  השאלה שחשוב לשאול מראש היא איזה עץ בדיוק מתאים לאופי הגינה שלכם ולמה שאתם מחפשים. צוות VGI ישמח לספק לכם ייעוץ לבחירת עץ הצל המושלם עבורכם. צרו איתנו קשר היום

שתפו:

לקוחות יקרים, עקב המצב הבטחוני יתכן עיכוב במסירת משלוחים. אנו זמינים עבורכם בטלפון: 03-5407320 לכל שאלה.

ליצירת קשר וקבלת ייעוץ