03-5407320

להנחיות פרטניות לכל גידול

03-5407320

להנחיות פרטניות

הסיפור שלנו

הסיפור שלנו

הצלחה בנוף הצחיח

שאול סלע היה חקלאי כמעט מיום היוולדו, בן קיבוץ משמר השרון ובוגר הפקולטה לחקלאות ברחובות.

בשנת 1970 יזם והקים את מושב שדות, היישוב הקהילתי הראשון במדבר סיני. הוא התכוון לגדל פרחים וירקות לייצוא באמצעות שימוש בטפטפות כדי לספק לצמחים חומרי הזנה.

סלע חקר מספר חומרים מסיסים שניתן להזין בהם את הצמחים באמצעות טפטפות. עד מהרה זכה להצלחה ובנוף הצחיח הופיע נווה מדבר ירוק. תיירים ומומחי חקלאות הגיעו מכל העולם כדי לראות את “הפלא הישראלי”.

יבולים משופרים ותוצרת איכותית

סלע נרתם למשימה ובאמצע שנות ה-80 פיתח את התכשיר KF-10. גופים חשובים הכירו ביעילות התכשיר לשיפור יבולים ועד מהרה החלו חברות חקלאיות גדולות להשתמש במוצר. כך נוסדה VGI. המוצרים של VGI מותאמים למגמה ההולכת וגוברת של חקלאות בטוחה לסביבה. הם עוזרים לשמור על חקלאות אקולוגית ותורמים לצמצום פליטות פחמן דו חמצני בייצור החקלאי.

החשיבה היצירתית של שאול סלע והיכולת למצוא סדר באקראיות של הטבע הציתה את דמיונו של Donald J. Goldberg מקליפורניה, מומחה בעל שם עולמי לגידול גפנים. גולדברג הצטרף לסלע והדרך להצלחה היתה מהירה. המגדלים הטובים בעולם משתמשים בתכשיר הייחודי שפיתחה VGI ובשיטות ההזנה המדעיות שרקמו גולדברג וסלע שנה אחר שנה.

VGI פועלת כיום להפצה של תכשירים, לפיתוח תכשירים חדשניים נוספים ולהטמעת תוכניות הזנה ייחודיות. חקלאים שמשלבים את תכשירי החברה בגידולים שונים זוכים ליבולים משופרים ולתוצרת איכותית.

חלופות נקיות מכימיקלים

עם זאת, מאחר שהכיר את חסרונות הדשנים הפטרוכימיים, החל סלע לחפש חלופות נקיות מכימיקלים. הוא חלם על חקלאות ידידותית לסביבה ולא רעילה.

התכשירים הטבעיים שביקש לפתח היו צריכים לעמוד בדרישות לא פשוטות:

מסיסות מהירה, שתאפשר יישום יעיל וקל באמצעות מערכות ההשקיה
על התכשירים לסייע בפיתוח מערכת שורשים חזקה ומסועפת, כדי לתמוך ביכולת הטבעית של הצמח לקלוט חומרי ההזנה מהקרקע
על התכשירים להזין ולעודד התפתחות של חיידקים מועילים, בקטריות ואנזימים בקרקע
על התכשירים לתמוך בתהליכים מטבוליים חשובים בצמח

שתפו:

לקוחות יקרים, עקב המצב הבטחוני יתכן עיכוב במסירת משלוחים. אנו זמינים עבורכם בטלפון: 03-5407320 לכל שאלה.

ליצירת קשר וקבלת ייעוץ